Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

06.09.2018

Izba Gospodarki Elektronicznej została członkiem EMOTA.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba) została właśnie członkiem międzynarodowej organizacji EMOTA - organizacji e-commerce oraz sprzedaży wielokanałowej.

Więcej »

e-Izba od kilku już lat działa na polskim i europejskim rynku. W tym czasie - poprzez działania w Szkole Gospodarki Cyfrowej - stworzyliśmy silną grupę edukacyjną. Równie prężnie działamy na polu legislacyjnym poprzez rozbudowaną strukturę legislacyjną opartą na fachowcach i ekspertach branżowych. Organizujemy ważne dla branży wydarzenia,  staramy się także tworzyć ekosystem biznesowy.

Od kilku lat e-Izba należy również do międzynarodowej organizacji Ecommerce Europe, gdzie działamy w strukturach rządowych i mamy wpływ na rozwój i działania tej organizacji.

Unia Europejska intensyfikuje prace nad regulacją wszystkich aspektów europejskiego łańcucha dostaw handlu elektronicznego. Regulacje te mogą przynieść korzyści dla handlu elektronicznego poprzez usunięcie barier w handlu transgranicznym.  Dla firm zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej ważne jest posiadanie silnej, wiarygodnej branży e-commerce, która przemawia wspólnym głosem. Dołączając do EMOTA i poszerzając tym samym horyzonty działania, jesteśmy bliżej osiągnięcia tego celu. Uczestnictwo w kolejnej międzynarodowej organizacji, daje firmom zrzeszonym w e-Izbie dostęp do międzynarodowych relacji biznesowych, które są tak istotne dla rozwoju biznesu - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Bardzo cieszymy się z powitania Izby Gospodarki Elektronicznej wśród naszych członków i oczekujemy współpracy z tak aktywnym, renomowanym i odnoszącym sukcesy stowarzyszeniem reprezentującym jeden z największych, stale rosnących rynków handlu elektronicznego w Unii Europejskiej. Ponadto przyjęcie w nasze szeregi Izby Gospodarki Elektronicznej jest doskonałą okazją dla naszych członków do wymiany informacji i raportów rynkowych z polskimi kupcami internetowymi, szczególnie za pośrednictwem portalu informacyjnego Komerso.pl.  - podkreśla Maurits Bruggink, Sekretarz Generalny EMOTA

O Izbie Gospodarki Elektronicznej
Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie.

Misją e-Izby jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Główne cele Izby Gospodarki Elektronicznej to:

  • reprezentowanie i wspieranie interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w Izbie,
  • rozwój gospodarki w różnych jej branżach w kraju i Europie dzięki wykorzystaniu innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), w tym sieci Internet oraz sprzętu i oprogramowania oraz ich praktycznych zastosowań w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  • wspieranie przedsiębiorców (zwłaszcza małych i średnich) poprzez dostarczanie wiedzy (know-how) oraz rozwiązań technologicznych,
  • wspieranie społeczeństwa w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych.

O EMOTA
EMOTA to organizacja międzynarodowa, która reprezentuje interesy handlu elektronicznego i podmiotów handlujących omni-kanałami w całej Unii Europejskiej. Wśród jej członków są m.in. duże rynki internetowe, krajowe stowarzyszenia detalistów internetowych i operatorów pocztowych, a także firma kurierska. EMOTA współpracuje z decydentami politycznymi i innymi zainteresowanymi stronami na poziomie UE w celu ułatwienia korzystnego otoczenia prawnego dla transgranicznego handlu elektronicznego i usunięcia niepotrzebnych barier w handlu w UE.

Zwiń «