Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

02.03.2018

Poinformuj swoich konsumentów o możliwości pozasądowego rozwiązywania sporów w Twoim sklepie – praktyczna porada

Jesteś zrzeszony w Izbie Gospodarki Elektronicznej, prowadzisz sklep internetowy i niestety nie jesteś już w stanie rozwiązać problemu bezpośrednio z e-konsumentem? Skorzystaj z mediacjeeizby.pl. Platforma ta powstała z myślą o przedsiębiorcach oraz konsumentach, aby pomóc im w rozwiązywaniu sporów, z którymi nie radzą już sobie w bezpośredniej komunikacji, a jednocześnie nie chcą kierować sporu na drogę sądową. Dzisiaj przygotowaliśmy dla sklepów działających w Izbie Gospodarki Elektronicznej krótki manual jak wprowadzić zapisy o ODR na swoich witrynach. Bądź prokonsumencki i pokaż, że zależy Ci na dobrych relacjach z konsumentami!

Więcej »

1.     Gotowy zapis do regulaminu sklepu:

Zgodnie z dyspozycją rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., a także na podstawie art. 31 ustawy z dnia 23.09.2016r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich (Dz.U. z 2016r., poz. 1823) poniżej udostępniamy łącze elektroniczne do platformy ODR Izby Gospodarki Elektronicznej: mediacjeeizby.pl. Platforma ODR e-Izby stanowi m. in. źródło informacji na temat form pozasądowego rozwiązywania sporów mogących powstać pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami.

2.     Gotowy zapis w części zwroty i reklamacje

Jako członek Izby Gospodarki Elektronicznej zachęcamy do korzystania z platformy mediacjeeizby.pl – do prowadzenia pozasądowego rozwiązywania sporów pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami będącymi członkami e-Izby. W celu złożenia skargi należy wypełnić elektroniczny formularz skargi dostępny online na platformie mediacjeeizby.pl.

W mediacjach masz wsparcie profesjonalnych mediatorów:

mediatorzy1.jpg

Zwiń «