Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

07.11.2017

Black Friday – co oznacza ten dzień dla sprzedaży?

Black Friday to dzień, który w coraz większym stopniu wpisuje się w przyzwyczajenia klientów szukających okazji i promocyjnych ofert. Pierwotnie kojarzony z działaniami w sklepach stacjonarnych, od kilku lat przenosi się do sieci i w tym momencie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu handlu elektronicznego. Analiza danych dotyczących Czarnego Piątku, a także towarzyszącego mu Cyber Poniedziałku, może być niezwykle interesująca dla firm-reklamodawców, którzy chcą silniej zaistnieć na rynku i osiągnąć odpowiednie wyniki sprzedaży. Co warto wiedzieć, aby jak najlepiej  przygotować się do tego dnia?

Więcej »

Black Friday, jako wydarzenie sprzedażowe wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, przypada na kolejny dzień po Święcie Dziękczynienia. W tym roku jest to 24 listopada. Dzień ten rozpoczyna sezon przedświątecznych zakupów.

Czarny Piątek, coraz częściej łączony jest z poniedziałkiem określanym jako Cyber Monday. Dotychczas to właśnie ten dzień był kojarzony głównie z ofertami online, podczas gdy piątek skupiał się na działaniach offline. Obecnie jednak granicę się zacierają. W ramach całego Cyber Weekendu, a więc czterodniowego wydarzenia handlowego rozpoczynającego się w piątek, online odgrywa znaczącą rolę, a dominujący wpływ na wyniki sprzedaży ma właśnie Black Fridaypodkreśla Mateusz Łukianiuk, Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału Awin.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją tutaj.

Zwiń «