Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

04.01.2018

Groupon.pl najszybszym serwisem e-commerce w polskiej sieci – tak wynika z raportu firmy Hostersi pod patronatem e-Izby

Znamy wyniki trzeciego badania szybkości ładowania najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce, cyklicznie przeprowadzanego przez firmę Hostersi, któremu patronuje Izba Gospodarki Elektronicznej. Sprawdźcie, gdzie najszybciej zrobicie zakupy, a gdzie najwolniej. 

Więcej »

Najszybszym serwisem w badaniu pod kątem załadowania się wszystkich elementów na stronie (tzw. last visual change) okazał się groupon.pl z czasem 7,3 sekundy, choć niewiele gorzej wypadły serwisy euro.com.pl z czasem 7,7 sekundy i eubuwie.com.pl z czasem 9,3 sekund. Najwolniej w całym zestawieniu ładował się serwis mediamarkt.pl z czasem 33,5 sekund, choć niewiele lepiej wypadły serwisy mediaexpert.pl z czasem 26,6 sekund oraz zalando.pl z czasem 25,9 sekund.

 

– Te wyniki obrazują szerszą tendencję w sieci. E-sklepy i serwisy internetowe w coraz większych ilościach korzystają z różnych zewnętrznych dodatków, trackerów, systemów analitycznych i marketing automation, żeby zwiększać konwersje zakupowe. Należy jednak pamiętać, że powinna za tym iść optymalizacja serwisu, bo zwykle odbywa się to kosztem zwiększonego czasu ładowania e-sklepu. Co za tym idzie, zamiast lepszych konwersji, mamy mniejszy ruch na stronie, bo internauci nie lubią czekać – mówi Mariusz Juszczyk z firmy Hostersi.

Podstawą wyboru grupy badawczej był ranking Gemius/PBI z czerwca 2017 r. „Popularność serwisów e-commerce w polskiej sieci”, który był najbardziej aktualny w momencie rozpoczęcia badania. Badanie przeprowadzono w dniach 9-15.11.2017. Każdy pomiar wykonywany był co 1h. Każda ze wskazanych stron testowana była z 3 lokalizacji: Frankfurt Amazon Web Services, Warszawa Oktawave, Rybnik Hostersi Data Center. W każdej z lokalizacji uruchomiony został serwery VPS z Selenium i na nich prowadzone były fizycznie testy ładowania. Test wykonywany był w oparciu o zestaw skryptów, pozwalających na symulacje ładowania stron w przeglądarkach, zbieranie danych i pomiary czasu. W sumie dokonano ponad 6000 pomiarów ładowania badanych serwisów.

Pełny raport z badania dostępny jest na stronie https://www.hostersi.pl/raport-szybkosci/

* * *

 

HOSTERSI

Firma Hostersi specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej (cloud computing) i zarządzania serwerami. Jako oficjalny partner i reseller Amazon Web Services, dostarcza wysoko dostępne i skalowalne usługi hostingowe, oparte właśnie o chmurę.  Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Hostersi świadczą również usługi w obszarze bezpieczeństwa i zarządzania IT, m.in. testy bezpieczeństwa zasobów informatycznych.

 

KONTAKT:

Mariusz Juszczyk
Specjalista ds. Marketingu i PR
HOSTERSI Sp. z o.o.
tel. 32 422 91 33
mobile: 514 119 727
e-mail: m.juszczyk@hostersi.pl

HOSTERSI Sp. z o.o.
Ul. PCK 26A
44-200 Rybnik

www.hostersi.pl

Zwiń «