Dołącz do e-Izby
Polski / English

Aktualności

11.01.2018

Polski Standard Płatności - operator BLIKA zasilił grono firm zrzeszonych w e-Izbie.

Przynależność do e-Izby wiąże się nie tylko z prestiżem, ale co ważne, ułatwia prowadzenie biznesu. Od 2013 roku wspólnie z firmami zrzeszonymi prowadzimy aktywność legislacyjną, badawczą i edukacyjną skutecznie niwelując bariery utrudniające rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. – podkreśla Patrycja Sass –Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Więcej »

BLIK to na polskim rynku najpopularniejsze rozwiązanie płatnicze w szerokim eCommerce. Polski Standard Płatności cały czas rozwija usługę we współpracy ze wszystkimi dostawcami usług płatniczych w Polsce. Już w tej chwili dostęp do BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma ok. 70 proc. wszystkich klientów krajowych banków. W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku Polacy zapłacili w internecie BLIKIEM ponad 13 mln razy. Rok 2017 pokaże skokowy wzrost popularności BLIKA w świecie online. Dołączenie do członków Izby Gospodarki Elektronicznej pozwoli nam efektywniej budować świadomość tego jak istotne są płatności mobilne. Skutecznie wspierają one takie trendy, jak rosnąca rola mCommerce, czy też wielokanałowość dokonywania transakcji online – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Dzięki BLIKOWI miliony Polaków mogą bezpiecznie i wygodnie, korzystając ze smartfona, wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. BLIK to najszybsza metoda płatności w sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych.

System stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Dostęp do BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma ok. 70 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Grupa ta stale się powiększa. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). PSP stale rozwija możliwości BLIKA tak, aby system był jak najbardziej funkcjonalny dla jego użytkowników.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BNP BGŻ Paribas, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Credit Agricole oraz Raiffeisen Banku.

BLIK LOGO RGB.PNG

O Izbie Gospodarki Elektronicznej

Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie.

Misją e-Izby jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Główne cele Izby Gospodarki Elektronicznej to:

  • reprezentowanie i wspieranie interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w Izbie,
  • rozwój gospodarki w różnych jej branżach w kraju i Europie dzięki wykorzystaniu innowacji technologicznych, informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), w tym sieci Internet oraz sprzętu i oprogramowania oraz ich praktycznych zastosowań w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  • wspieranie przedsiębiorców (zwłaszcza małych i średnich) poprzez dostarczanie wiedzy (know-how) oraz rozwiązań technologicznych,
  • wspieranie społeczeństwa w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych.
Zwiń «